خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

  امام جمعه دیّردر جلسه شورای آموزش و پرورش :

  عوامل پیروزی و رمز ماندگاری انقلاب به نسل امروز منتقل شود

   

  حجت الاسلام سید علی حسینی  در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دیّر افزود:باید بیان مناسبت ها و عواملی که در بوجود آمدن دهه فجر و پیروزی انقلاب نقش آفرین بوده اند در مدارس پررنگ شود.
  وی با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی  تصریح کرد: در کنار ایمان، وحدت کلمه و حضور در صحنه مردم  ،عامل رهبری های داعیانه حضرت امام  و مقام معظم رهبری  در پیروزی انقلاب و ماندگاری آن نقش تعیین کننده ای داشته است.
  حسینی دلیل به انحراف کشیده شدن انقلاب های صورت گرفته در کشورهای منطقه  را عدم وجود یک رهبری لایق و شجاع دانست واظهار داشت:در موقعیتی که منطقه خاورمیانه در ناامنی بسر می برد، ایران اسلامی در امنیت کامل قرار دارد که مدیون رهبری  امام در گذشته و  امروز نیز هدایت های مقام معظم رهبری است.
  وی افزود:عوامل پیروزی انقلاب، رمز ماندگاری آن و حضور حداکثری مردم در انتخابات و معیارهای انتخاب نامزد اصلح با ملاک های مکتبی و انقلابی و مطابق با رهنمود های امام و مقام معظم رهبری در جامعه و بویژه در آموزشگاه ها بیشتر مطرح شود.

   

  مدیر آموزش و پرورش دیر :

  برنامه های دهه فجر امسال باشکوه خاصی در مدارس برگزار شود

  به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیر - احمد عبدالله زاده روز سه شنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان دیر افزود: برای تامین فضای اردویی و با انجام مراحل قانونی، واگذاری 20هزارمتر مربع زمین از طریق امور اراضی برای الحاق به زمین اردوگاه شهید آوینی شهرستان محقق شد.
  وی گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار بزرگ فرهنگی و جمعیت هشت هزار نفری دانش آموزی که در این شهرستان وجود دارد ساخت یک اردوگاه دانش آموزی برای بهره برداری های فرهنگی و تربیتی دانش آموزان ضروری است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اقدامات مطلوب در این اردوگاه باشیم .
  وی با اشاره به تنگناهای منابع مالی در حوزه تربیتی دانش آموزان اظهارداشت: از مسئولان شهرستان و استان بوشهر درخواست داریم برای ساخت اردوگاه دانش آموزی شهید آوینی در سطح استان اعتبارات ویژه ای را تخصیص دهند و آموزش و پرورش شهرستان را در اجرای این ضرورت یاری کنند.
  وی از تلاش سیاسی نژاد مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در خصوص پیگیری این اراضی به آموزش و پرورش دیر قدردانی کرد.

  مدیر آموزش و پرورش دیر ادامه داد : طبق ماده 13 قانون شوراهای آموزش و پرورش باید 5 درصد عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش پرداخت شود که این قانون به درستی اجرا نمی‌شود و از بین شهرداری های شهرستان ، شهرداری بندر دیر بخوبی توانسته واریز نماید.

  عبدالله زاده گفت: در شرایط حساس كنونی برگزاری جشن های مربوط به پیروزی انقلاب اسلامی از اهمیت بسیاری برخوردار است، و می بایست شرایطی فراهم شود كه این مراسمات در دهه فجر امسال با شكوه هرچه بیشتر برگزار شوند .

  وی مهمترین برنامه های دهه فجر شهرستان را نواختن زنگ انقلاب در مدارس ،برگزاری جنگ شادی،گفتمان در مدارس یا موضوع انقلاب اسلامی ، تریبون آزاد ، برگزاری جشن تکلیف،مسابقات ورزشی و برگزاری مسابقات هنرهای آوایی برشمرد.

   

   

   

   

   

   

   

  شب شعر و داستان نویسی کانون شاعران و نویسندکان آموزش و پرورش دیر برگزار شد

   

   

  به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیر – شب شعر و داستان توسط کانون شاعران و نویسندگان معاونت پرورشی و تربیت بدنی دیر و با حضور مدیر آموزش و پرورش و شاعران و داستان‌نویسان فرهنگی و دانش آموز در کانون فرهنگی تربیتی شهید دستغیب برگزار شد.

  در ابتدای این نشست، اسماعیل مختار زاده معاونت پرورشی و تربیت بدنی دیرگفت: کانون شاعران و نویسندگان شهرستان با هدف شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای ادبی دانش‌آموزان زیر نظر اساتید برجسته شکل گرفته است.

  وی افزود : این کانون از اوایل مهر با حضور دانش آموزان متوسطه اول و دوم را آغاز نموده است.

   

  مسئول کانون شاعران و  نویسندکان شهرستان نیز گفت : در این جلسات تاکید بر شیوه درست اندیشیدن بوده و در زمینه شعر نو و کلاسیک اهمیت بیشتری صورت گرفته است .

  مصطفی فخرایی افزود : در زمینه داستان نویسی نیز جلسات به صورت بررسی انواع قالب نوشتاری بوده  و همچنین به داستان نویسی ،سوژه یابی ، شخصیت ها ،زاویه دید و ... بحث شده است .

  درادامه شاعران و داستان نویسان دردو بخش فرهنگیان و دانش آموزی آثار خود را ارائه دادند.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر؛

  شهرستان دیّر در حوزه پرورشی و تربیتی پیش رو است

  به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیر ،  نخستین جشنواره تلاش شهرستان دیّر با حضور  رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر در سالن شهید حکیمی آموزش و پرورش دیّر برگزار شد.
  رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر در این جشنواره گفت:فعالیت های غیر درسی باعث رشد و شکوفایی دانش آموزان و شکوفایی استعدادهای آنان خواهد شد.

  محمود حسنی افزود: سیاست آموزش و پرورش بر این است که به تعداد دانش اموزان تشکل هایی در این نهاد وجود داشته باشد تا به عنوان ویترین به آنها ارئه شده و موجب جذب تمامی دانش آموزان به فعالیت های پرورشی شود.
  وی اظهار داشت: شهرستان دیّر در بعد پرورشی و تربیتی با توجه به نیروهای توانمندی که در آموزش و پرورش وجود دارد یکی از شهرستان های پیش رو است و در این حوزه جهش قابل ملاحظه ای داشته است.
  رئیس آموزش و پرورش دیّر گفت: سازمان دانش آموزی به منظور اعتلای شخصیت دینی، اخلاقی و علمی  و آموزش مهارت های دانش آموزی شکل گرفته است.
  احمد عبدالله زاده افزود: توانمند کردن دانش آموزان  جهت حضور در اجتماع و تقویت استعدادهای دانش آموزی دو هدف مهم مدنظر سازمان دانش آموزی است.
  وی مهمترین وظیفه سازمان دانش آموزی را تربیت اجتماعی دانش آموزان دانست و ادامه داد: سیاست های آموزش و پرورش در راستای تربیت انسان کامل و پرورش دانش آموزانی مورد نیاز جامعه است.

  عبدالله زاده با بیان اینکه تاکنون 25 کرسی آزاد اندیشی در مدارس شهرستان دیّر برگزار شده است افزود: برگزاری مانور زلزله،نمایشگاه کتاب، انتخابات مجمع دانش آموزی ، دوره های ضمن خدمت مربیان و دوره های خبرنگاری پانا  از جمله فعالیت های صورت گرفته  توسط سازمان دانش آموزی شهرستان دیّر است.


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دانش ,پرورش ,آموزش ,شهرستان ,آموزی ,دیّر ,دانش آموزی ,سازمان دانش ,شهرستان دیّر ,دانش آموزان ,پرورش شهرستان ,دانش آموزی استان ,گزارش روابط عمومی ,عمومی مدیریت آموزش ,روابط عمومی مدیریت ,

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر